INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

DPH v roce 2024

Termín Místo Lektor Cena Přihláška
18.4.2024
9:00 - 14:00
Brno
Hotel Avanti
Ing. Ivana Langerová 2.400,- Kč
(vč. DPH, kávy a oběda)
Objednat se
22.4.2024
9:00 - 14:00
Zlín
Hotel Moskva
Ing. Ivana Langerová 2.400,- Kč
(vč. DPH, kávy a oběda)
Objednat se
Toto školení nabízíme v jiném termínu i jako webinář (online školení) - podrobnosti najdete zde

Seminář bude zaměřen na uplatňování DPH v ČR v roce 2024.

Program semináře:

  • Konsolidační balíček s účinností od ledna 2024 "sladil" sazby DPH, přeřadil zboží a služby mezi sazbami, osvobodil prodej knih a omezil nárok na odpočet u "nadlimitních" osobních automobilů. Všechny tyto změny byly doprovázeny nutností výkladu vzniklých nejasností (např. rozdíl mezi brožurou a letákem, mezi nápojem a vybraným nápojem či vysvětlení výjimek z omezení nároku u automobilů). Metodické informace GFŘ ke změnám u sazeb a nároku u osobních automobilů.
  • Na leden 2024 byly posunuty změny v souvislosti s novelou stavebního zákona (změna ve vymezení podstatné změny stavby).
  • Dále byla zavedena oznamovací povinnost peněžních ústavů z titulu plateb kartou z jiných členských států v souvislosti s lepší kontrolou zdanění prodeje zboží na dálku a v souvislosti s novelou energetického zákona se mění DUZP u dodávek energií.
  • Novela s účinností od ledna 2023 zvýšila hranice pro vznik plátcovství překročením obratu z 1 mil. Kč na 2 mil. Kč a úpravy nastaly i v oblasti kolem kontrolního hlášení.
  • Zmíněny budou praktické dopady zrušení registrace plátce.