Kryptoměny - účetní a daňový pohled 2025
Cílem webináře je komplexní rozbor problematiky účtování a zdaňování operací s kryptoměnami dle aktuálně platné legislativy pro podnikatele (nikoliv pro banky a finanční instituce).
Cílem webináře je komplexní rozbor problematiky účtování a zdaňování operací s kryptoměnami dle aktuálně platné legislativy pro podnikatele (nikoliv pro banky a finanční instituce).
V rámci semináře budou jeho účastníci seznámeni s aktuálním stavem daňových a účetních předpisů platných pro rok 2025, vyplývajících ze změn v průběhu aktuálního období.
Cílem semináře je výklad a podrobné vysvětlení daňově uznatelných a neuznatelných nákladů.
Seminář je zaměřen na správné vykazování pohledávek a dluhů v účetnictví podnikatelů a účetní operace s nimi související v průběhu jejich „existence“ v několika účetních resp. zdaňovacích obdobích a to včetně pohledávek a dluhů evidovaných v jiné měně než v měně účetnictví (tzv. cizoměnové pohledávky a dluhy).
V rámci webináře budou jeho účastníci seznámeni s aktuálním stavem daňových a účetních předpisů platných pro rok 2025, vyplývajících ze změn v průběhu aktuálního období.
Webinář reaguje na dopady nařízení EU č. 2024/1689 o umělé inteligenci. „Seznamovací období“ pro všechny uživatele umělé inteligence v EU skončilo 2.února 2025. Od tohoto data dopadá na zaměstnavatele přímá odpovědnost za způsob, jakým zaměstnanci využívají různé formy umělé inteligence a zejména jaká data jsou umělé inteligenci ze strany zaměstnanců poskytována. Zároveň toto nařízení zaměstnavatelům nařizuje zaměstnance na AI proškolit a zařadit takovou informaci do osobního spisu zaměstnance.
Upozorníme na nejdůležitější daňové dopady využívání FVE a související výklady, které byly v poslední době přijaty. Nasměrujeme vás ke správné a zároveň ekonomicky výhodné aplikaci těchto předpisů v praxi. Součástí semináře budou i odpovědi na nejčastější dotazy z praxe.
V rámci semináře budou jeho účastníci seznámeni s aktuálním stavem daňových a účetních předpisů platných pro rok 2025, vyplývajících ze změn v průběhu aktuálního období.
Cílem semináře je rozebrat postupy fyzických a právnických osob, které chtějí ukončit svou činnost, z pohledu daní.
V rámci semináře budou jeho účastníci seznámeni s aktuálním stavem daňových a účetních předpisů platných pro rok 2025, vyplývajících ze změn v průběhu aktuálního období.
Webinář reaguje na nástup umělé inteligence (AI) do různých oborů podnikání. V tomto případě jde o profesi finančního a mzdového účetnictví. Hlavním posláním webináře je představit klientům z řad finančních a mzdových účetních možnosti, které v roce 2025 nabízí umělá inteligence jako pomocník při výkonu jejich profese včetně praktických ukázek v Chat GPT a dále možnosti jak digitalizovat účetní postupy při využití umělé inteligence s důrazem na optimální datové vstupy.
Cílem semináře je seznámit posluchače se se změnami v zákonu o účetnictví a navazujících předpisech se zaměřením na účetnictví podnikatelských subjektů. Jedná se o zásadní změny v účetnictví, resp. účetních závěrkách.
Na tradičním semináři shrneme novinky v daních a účetnictví za rok 2025 a předpokládané změny pro rok 2026.
V rámci semináře budou jeho účastníci seznámeni s aktuálním stavem daňových a účetních předpisů platných pro rok 2025 a se změnami pro rok 2026.
Cílem semináře je podat komplexní informace o účetní závěrce právnických osob včetně změn DPPO 2025, změny 2026.
V rámci semináře budou jeho účastníci seznámeni s aktuálním stavem daňových a účetních předpisů platných pro rok 2025 a se změnami pro rok 2026.
Cílem webináře je připravit účastníky z řad podnikatelských subjektů na účetní závěrku roku 2025 a ve stručnosti je seznámit se změnami a aktualitami dotýkajícími se této oblasti.
Cílem semináře je seznámit posluchače se se změnami v daňových zákonech pro rok 2025, v zákonu o účetnictví a dalších změnách platných od roku 2026, a navazujících předpisech se zaměřením na účetnictví podnikatelských subjektů.
Cílem semináře je podat komplexní informace o účetní závěrce právnických osob včetně změn DPPO 2025, změny 2026.
Cílem webináře je seznámit posluchače se se změnami v daňových zákonech pro rok 2025, v zákonu o účetnictví a dalších změnách platných od roku 2026, a navazujících předpisech se zaměřením na účetnictví podnikatelských subjektů.
Určeno pro společníky, jednak jejich účetní, daňové poradce a auditory - bude probrána oblast novinek v daňové problematice s.r.o. pro rok 2024 a 2025 a dále budou probrány možnosti daňové optimalizace společníků a jednatelů a jejich s.r.o., a to na celé řadě příkladů z praxe.
V rámci videozáznamu budou jeho účastníci seznámeni s aktuálním stavem daňových a účetních předpisů platných pro rok 2025, vyplývajících ze změn v průběhu aktuálního období.
Orientace v účetní závěrce po včetně změn DPPO 2024, změny 2025 a novely zákona o účetnictví platného zřejmě od roku 2026. Cílem videozáznamu je podat komplexní informace o účetní závěrce právnických osob.
Cílem videozáznamu je připravit účastníky z řad podnikatelských subjektů na účetní závěrku roku 2024 a ve stručnosti je seznámit se změnami a aktualitami dotýkajícími se této oblasti.
Cílem videozáznamu je seznámit posluchače se se změnami v daňových zákonech pro rok 2025, v zákonu o účetnictví a dalších změnách platných od roku 2026, a navazujících předpisech se zaměřením na účetnictví podnikatelských subjektů.
Cílem videozáznamu je seznámit posluchače se se změnami v zákonu o účetnictví a navazujících předpisech se zaměřením na účetnictví podnikatelských subjektů. Jedná se o zásadní změny v účetnictví, resp. účetních závěrkách.
Cílem videozáznamu je výklad a podrobné vysvětlení daňově uznatelných a neuznatelných nákladů opřené o problémy z každodenní praxe.
Videokurz je součástí programu složeného z pěti výukových bloků. Tento videokurz je zaměřen na inventarizaci a využití účetnictví v pondikatelské praxi. Je vhodný jak pro naprosté začátečníky, kteří nemají s účetnictvím žádné zkušenosti, tak i pro začínající účetní, které si chtějí ujasnit určité samostatné okruhy účtování.
Videokurz je součástí programu složeného z pěti výukových bloků. Tento videokurz je zaměřen na účtování rezerv a opravných položek. Je vhodný jak pro naprosté začátečníky, kteří nemají s účetnictvím žádné zkušenosti, tak i pro začínající účetní, které si chtějí ujasnit určité samostatné okruhy účtování.
Videokurz je součástí programu složeného z pěti výukových bloků. Tento videokurz je zaměřen na základní principy účtování majetku, zásob a základů účtování mezde. Je vhodný jak pro naprosté začátečníky, kteří nemají s účetnictvím žádné zkušenosti, tak i pro začínající účetní, které si chtějí ujasnit určité samostatné okruhy účtování.
Videokurz je součástí programu složeného z pěti výukových bloků. Tento videokurzu je zaměřen na časové rozlišení nákladů a výnosů - akruálním principem. Je vhodný jak pro naprosté začátečníky, kteří nemají s účetnictvím žádné zkušenosti, tak i pro začínající účetní, které si chtějí ujasnit určité samostatné okruhy účtování.
Videokurz je součástí programu složeného z pěti výukových bloků. Tento videokurz je zaměřen na základní požadavky na účetnictví spolu se základními účetními zásadami. Je vhodný jak pro naprosté začátečníky tak i pro začínající účetní, které si chtějí ujasnit určité samostatné okruhy účtování.
Cílem videokurzu je komplexní rozbor problematiky účtování a zdaňování operací s cennými papíry a podíly dle aktuálně platné legislativy pro podnikatele (nikoliv pro banky a finanční instituce). Posluchači budou seznámeni s konkrétními aspekty a praktickými dopady jednotlivých operací, a to z pohledu právnických i fyzických osob
Cílem videokurzu je seznámit jeho účastníky s problematikou pohledávek v komplexním přehledu nejdůležitějších pravidel platných pro tuto oblast, a to od právního vymezení vzniku pohledávky, přes její účetní zachycení až po daňové dopady řešené zákonem o rezervách a zákonem o daních z příjmů.
Cílem videokurzu je seznámit posluchače s problematikou zásahů na majetku z pohledu účetních předpisů a zákona o daních z příjmů, zejména s ohledem na správné posouzení, zda jde o zásah charakteru technického zhodnocení nebo charakteru oprav a údržby. Výklad obsahuje i aktuální judikaturu NSS k této problematice.