INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

DPH aktuálně a řešené příklady

Termín Místo Lektor Cena Přihláška
13.6.2024
9:00 - 14:00
Brno
Hotel Avanti
Ing. Ivana Langerová 2.400,- Kč
(vč. DPH, kávy a oběda)
Objednat se
17.6.2024
9:00 - 14:00
Zlín
Hotel Moskva
Ing. Ivana Langerová 2.400,- Kč
(vč. DPH, kávy a oběda)
Objednat se
Toto školení nabízíme v jiném termínu i jako webinář (online školení) - podrobnosti najdete zde

Seminář bude zaměřen na uplatňování DPH v příkladech.

Program semináře:

  • Seminář bude v první části zaměřen na změny DPH v ČR v letech 2024 a 2023, zmíněna bude i chystaná velká novelizace od ledna 2025.
  • Konsolidační balíček s účinností od ledna 2024 "sladil" sazby DPH, přeřadil zboží a služby mezi sazbami, osvobodil prodej knih a omezil nárok na odpočet u "nadlimitních" osobních automobilů. Kvůli výkladovým problémům byly vydány metodické Informace GFŘ.
  • Dále bylo DPH novelizováno v návaznosti na stavební zákon a v souvislosti s novelou energetického zákona se změnilo DUZP u dodávek energií.
  • Novela s účinností od ledna 2023 zvýšila hranice pro vznik plátcovství překročením obratu z 1 mil. Kč na 2 mil. Kč a úpravy nastaly i v oblasti kolem kontrolního hlášení. Zmíněny budou i povinnosti vrácení uplatněného odpočtu z titulu zrušení registrace plátce.
  • Následovat bude speciální část, kde budete se zákonem o DPH seznámeni prostřednictvím řešení konkrétních praktických příkladů. Půjde o příklady jak vztahů k EU a třetím zemím, tak i tuzemských obchodních vztahů.