INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Aktuality a články

Aktuální informace o všem, co nás v poslední době zaujalo a o co se s Vámi chceme podělit. Věnujeme se převážně oblastem, ve kterých pořádáme školení a semináře.

16.4.
2014

Nový a ojetý automobil z pohledu DPH, pronájem a půjčování automobilů

Automobil, který slouží k ekonomickým činnostem, může jeho majitel, který je plátce DPH, pořídit s odpočtem DPH za splnění zákonem stanovených kritérií. Novým dopravním prostředkem se rozumí vozidlo určené k provozu na pozemních komunikacích s obsahem válců větším než 48 cm3 nebo s výkonem větším než 7,2 kW, pokud bylo dodáno do šesti měsíců ode dne prvního uvedení do provozu (obvykle se jedná o den registrace k provozu ve státu výrobce), nebo má najeto méně než 6 000 km.

10.4.
2014

Zpřísnění výdajových paušálů pro podnikatele

Ministerstvo financí má plán, jak omezit výdajové paušály. Tato novinka se dotkne více než 300 tisíc živnostníků.  Od příštího roku by si mohli uplatnit šedesáti procentní výdajový paušál jen ti živnostníci, jejichž obrat nepřekročí dva miliony korun ročně.  Přitom výdajové paušály ve výši 60 % jsou nejrozšířenější. Tímto návrhem si ministerstvo financí slibuje zvýšení příjmů státního rozpočtu zhruba o miliardu korun.

  1 ... 80 81 82 83 84 ... 105