INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Aktuality a články

Aktuální informace o všem, co nás v poslední době zaujalo a o co se s Vámi chceme podělit. Věnujeme se převážně oblastem, ve kterých pořádáme školení a semináře.

20.6.
2014

Co je to daňová informační schránka?

Daňová informační schránka, jak již vyplývá z jejího názvu, slouží zejména k poskytování informací evidovaných o daňovém subjektu a jeho daních u finančního úřadu. Daňové informační schránky nejsou totožné s datovými schránkami. Týkají se výlučně daňových povinností. Pro autorizované uživatele dále nabízí přehledy písemností z veřejné části elektronických daňových spisů. V následujících řádcích jsou popsány možnosti, co vše lze nalézt v daňových informačních schránkách.

6.6.
2014

Vláda zamítla navrácení slevy pro pracující důchodce

Pracující důchodci přišli loni na daních o tisíce korun měsíčně (nemohli si odečíst slevu na poplatníka ve výši 24 840 korun). Nárok na daňovou úlevu mají jen tehdy, pokud nedostávali důchod.  Toto omezení se týká více než 145 000 českých důchodců. Mnoho důchodců se toto opatření snažili obejít tím, že si pozastavili výplatu důchodu. Loni tento postup vyzkoušelo 30 000 lidí, letos už Česká správa sociálního zabezpečení evidovala jen necelých 5 000 důchodců.

  1 ... 78 79 80 81 82 ... 106