INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Aktuality a články

Aktuální informace o všem, co nás v poslední době zaujalo a o co se s Vámi chceme podělit. Věnujeme se převážně oblastem, ve kterých pořádáme školení a semináře.

4.11.
2014

Proti daňovým únikům bojuje i OECD

Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD – Organisation for Economic Co-operation and Development) je světová organizace sdružující v současné době 34 ekonomicky nejvyspělejších zemí světa, které přijaly principy demokracie a tržní ekonomiky. Česká republika je pro zajímavost členem OECD od roku 1995. OECD koordinuje ekonomickou a sociálně-politickou spolupráci členských zemí, zprostředkovává nové investice, prosazuje liberalizaci mezinárodního obchodu. Cílem OECD je napomáhat k dalšímu ekonomickému rozvoji, potlačení nezaměstnanosti, stabilizaci a rozvoji mezinárodních finančních trhů.

22.10.
2014

Zemědělci mohou žádat o vratku části spotřební daně

Od 1. října začala platit novela zákona o spotřebních daních, která zachovává tzv. zelenou naftu. Zemědělci tedy mohou žádat o vratku části spotřební daně z pohonných hmot spotřebovaných při práci.  Konkrétně se novela vztahuje na rostlinnou prvovýrobu včetně chmelařství, ovocnářství, vinohradnictví, pěstování zeleniny, hub, okrasných květin, dřevin, léčivých a aromatických rostlin. O daňovou úlevu žádalo v České republice přibližně 13 tisíc zemědělských podnikatelů.

  1 ... 69 70 71 72 73 ... 103