INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Aktuality a články

Aktuální informace o všem, co nás v poslední době zaujalo a o co se s Vámi chceme podělit. Věnujeme se převážně oblastem, ve kterých pořádáme školení a semináře.

2.10.
2014

Paušální výdaj na dopravu

Sazba základní náhrady byla od roku 2014 zařazena mezi nedaňové náklady v případě, že je uplatňován paušální výdaj na dopravu. Paušál na dopravu můžeme uplatnit v případě, že nechceme uplatňovat výdaje na dopravu autem podle dokladů nebo najetých kilometrů. Základní výše paušálu na dopravu představuje částku 5 000 korun za každý kalendářní měsíc zdaňovacího období nebo období, za které se podává daňové přiznání, ve kterém poplatník využíval příslušné silniční motorové vozidlo.

8.9.
2014

Přísnější pravidla pro nespolehlivého plátce DPH

Nespolehlivý plátce DPH je ten plátce DPH, který závažným způsobem neplní své povinnosti ve vztahu ke správě daně. V případě že plátce DPH odebere od nespolehlivého plátce zboží nebo služby, bude ručit za DPH, kterou má odvést finančnímu úřadu. Program Nespolehlivý plátce DPH slouží pro monitorování spolehlivosti plátců DPH prostřednictvím webové služby, kterou provozuje finanční správa.

  1 ... 66 67 68 69 70 ... 98