Informace ke COVID-19: Aktuální podmínky účasti na prezenčních školeních
INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Aktuality a články

Aktuální informace o všem, co nás v poslední době zaujalo a o co se s Vámi chceme podělit. Věnujeme se převážně oblastem, ve kterých pořádáme školení a semináře.

6.6.
2014

Vláda zamítla navrácení slevy pro pracující důchodce

Pracující důchodci přišli loni na daních o tisíce korun měsíčně (nemohli si odečíst slevu na poplatníka ve výši 24 840 korun). Nárok na daňovou úlevu mají jen tehdy, pokud nedostávali důchod.  Toto omezení se týká více než 145 000 českých důchodců. Mnoho důchodců se toto opatření snažili obejít tím, že si pozastavili výplatu důchodu. Loni tento postup vyzkoušelo 30 000 lidí, letos už Česká správa sociálního zabezpečení evidovala jen necelých 5 000 důchodců.

28.5.
2014

Daň z nemovitých věcí v roce 2014

Přiznání k dani z nemovitostí je třeba odevzdat do konce ledna 2014. Tato povinnost se týkala každého, kdo si v roce 2013 koupil nemovitost, případně ji dostal darem. Daňové přiznání jste ovšem museli podat i v případě, že jste si pořídili nemovitost již dříve, ale v letošním roce se změnily skutečnosti, které jsou pro vyměření daně rozhodující – například když se z dřívějšího pole stala stavební parcela nebo pokud jste přistavovali a změnila se tak výměra nemovitosti.

23.5.
2014

Pracující důchodci – slevy na dani a zálohy na pojistném

V současné době stále více důchodců pracuje.  Dříve si tito senioři mohli uplatnit slevu na dani. V rámci úsporných opatření byla ale sleva pro pracující důchodce zrušena.  Avšak Občanští demokraté předběhli vládu a navrhují znovu umožnit pracujícím důchodcům uplatnit roční slevu na dani ve výši 24 840 korun.  Přitom právě za vlády Petra Nečase spolu s dalšími koaličními partnery bylo před dvěma roky prosazeno, že se sleva pro důchodce zruší.

  1 ... 66 67 68 69 70 ... 94