INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Aktuality a články

Aktuální informace o všem, co nás v poslední době zaujalo a o co se s Vámi chceme podělit. Věnujeme se převážně oblastem, ve kterých pořádáme školení a semináře.

26.8.
2015

Nový pracovní projekt by měl pomoci lidem nad 50 let

Téměř třetinu nezaměstnaných představují lidi po padesátce. Na úřadu práce na konci června letošního roku bylo celkem evidováno 138 tisíc uchazečů o zaměstnání starších 50 let. Tito lidé také patří mezi skupiny nejvíce ohrožené nezaměstnaností. Díky novému pracovnímu projektu mohou zaměstnavatelé, kteří se rozhodnou zaměstnat osoby starší 50 let, získat příspěvek na vytvoření místa nebo na mzdu včetně pojištění.

19.8.
2015

Zápočtový list při skončení zaměstnání

Pokud dojde ke skončení pracovního poměru, dohody o provedení práce či dohody o pracovní činnosti, zaměstnavatel je povinen vydat zaměstnanci potvrzení o zaměstnání. Tomuto potvrzení se říká tzv. zápočtový list. V dnešním článku jsou shrnuty informace, které musí zápočtový list obsahovat. Je zde vyčíslena i pokuta, kterou může zaměstnavatel zaplatit za to, že bývalému zaměstnanci nevydal včas zápočtový list.

11.8.
2015

Nárok na podporu v nezaměstnanosti společníci a jednatelé ztratí

Senát schválil novelu zákona o zaměstnanosti, která zavádí tzv. kurzaebeit. Kromě tohoto se dle novely přestane společníkům a jednatelům vyplácet podpora v nezaměstnanosti. Díky tzv. kurzarbeitu nebudou muset firmy kvůli nedostatku zakázek nebo přírodní katastrofě své zaměstnance propouštět, ale budou jim moci nabídnout práci na zkrácený úvazek.
Stát bude na mzdy zaměstnanců přispívat od října.

  1 ... 63 64 65 66 67 ... 106