INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Aktuality a články

Aktuální informace o všem, co nás v poslední době zaujalo a o co se s Vámi chceme podělit. Věnujeme se převážně oblastem, ve kterých pořádáme školení a semináře.

7.12.
2013

Europoslanci schválili návrh o větším zastoupení žen v některých firmách

Europoslanci ve Štrasburku podpořili návrh většího zastoupení žen ve vedení velkých firem v Evropské Unii. Podle jejich návrhu by se firmy kótované na burzách měly snažit, aby ženy do roku 2020 tvořily alespoň 40 procent nevýkonných členů jejich správních či dozorčích rad. Podniky vlastněné státem by měly tento cíl splnit již do roku 2018. Navrhovaná pravidla by neměla platit pro podniky s méně než 250 zaměstnanci.

6.12.
2013

Dědictví podle Nového občanského zákoníku

Začátek roku 2014 se pomalu blíží a spolu s ním i změny, které přináší Nový občanský zákoník. V tomto článku se zaměříme na problematiku dědictví a novinky, které můžeme od ledna očekávat. Do českého práva se po 64 letech vrací dědická smlouva, která byla součástí českého občanského zákoníku až do roku 1950. O této změně pojednává samostatný článek nazvaný „Na scénu se po více než půlstoletí vrací dědická smlouva“. Ostatní změny budou tématem pro následující řádky.

  1 ... 88 89 90 91 92 ... 105