INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Aktuality a články

Aktuální informace o všem, co nás v poslední době zaujalo a o co se s Vámi chceme podělit. Věnujeme se převážně oblastem, ve kterých pořádáme školení a semináře.

22.1.
2014

Přehled nejdůležitějších položek, které obsahuje koaliční smlouva

Zástupci vznikající koalice 6. ledna podepsali padesáti stránkovou koaliční smlouvu. Kromě zrušení většiny zdravotnických poplatků strany slibují i zvyšování důchodů a minimální mzdy. Trojkoalice zruší poplatky za recept a za pobyt v nemocnici. Ve smlouvě jsou ustanovena i protikorupční opatření – např. centrální registr smluv uzavřených veřejnou správou nad určitý finanční limit nebo prokazování původu majetku.

6.1.
2014

Pojetí a systematika zákona č. 89/2012 Sb., s účinností od 1. 1. 2014

Následující text se zabývá problematikou systematiky nového občanského zákoníku, dále novým řazením institutů, zásadami a pravidly při uzavírání smluv. Uživatelé, kteří nemají velkou zkušenost s prací se zákony, mohou mít problémy se v tak rozsáhlém kodexu orientovat a pochopit, v čem spočívá tak velká změna oproti zažité praxi. Nelze než doporučit, aby se každý, kdo bude zákoník využívat v běžném životě, se seznámil s jeho systémem, hlavními pojmy.

  1 ... 86 87 88 89 90 ... 106