INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Aktuality a články

Aktuální informace o všem, co nás v poslední době zaujalo a o co se s Vámi chceme podělit. Věnujeme se převážně oblastem, ve kterých pořádáme školení a semináře.

7.3.
2014

Rodinný závod v roce 2014

V novém občanském zákoníku je uveden nový pojem - obchodní závod. Pojem obchodní závod byl zaveden kvůli narůstajícím případům, kdy se členové rodiny společně podílejí na podnikatelské činnosti jednotlivců. Zákonodárci tuto změnu odůvodňuje různým významem pojmu podnik ve světě a zvláště zvyšujícím se tlakem práva Evropské unie na používání tohoto pojmu především k označení osoby, popřípadě v užším slova smyslu jako soutěžitele.

5.3.
2014

Europoslanci schválili zavedení vícejazyčných formulářů

Občané Evropské Unie, kteří uzavírají sňatek nebo se ucházejí o práci v jiné členské zemi, již nebudou muset zbytečně plýtvat své peníze za úředně ověřené překlady svých dokumentů. Evropští poslanci totiž začátkem února schválili návrh německého europoslance Bernharda Rapkaye, který významně zjednodušuje přeshraniční uznávání veřejných dokumentů a podstatně snižuje množství dokumentů, jež vyžadují úředně ověřený překlad.

  1 ... 83 84 85 86 87 ... 106