INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Aktuality a články

Aktuální informace o všem, co nás v poslední době zaujalo a o co se s Vámi chceme podělit. Věnujeme se převážně oblastem, ve kterých pořádáme školení a semináře.

27.3.
2014

Náležitosti účetních dokladů

Co se týče účetních dokladů, jsou definovány podle zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví. Účetní jednotky jsou povinny vyhotovovat účetní doklady bez zbytečného odkladu po zjištění skutečností, které se jimi zachycují, a to tak, aby bylo možno určit obsah každého jednotlivého účetního případu způsobem podle § 8 odst. 5 ZUC (účetnictví účetní jednotky je srozumitelné, jestliže umožňuje spolehlivě určit obsah účetních případů a obsah účetních záznamů).

25.3.
2014

Někteří živnostníci budou muset podat i pojistné přiznání

Společně s přiznáním k dani z příjmů fyzických osob budou muset osoby samostatně výdělečně činné, které loni vstoupily do druhého důchodového pilíře, podat pojistné přiznání.  Pojistné přiznání nemá povinnost podat jen ten poplatník, jehož pojistné je za celý rok ve výši nula korun (například nezaměstnaný, celoroční nemocenská, mateřská dovolená). Dále tuto povinnost nemá zaměstnanec, za kterého pojistné odvádí výhradně zaměstnavatel.

21.3.
2014

Venkov v nouzi. Pomohou evropské fondy?

Dne 17.2.2014 proběhlo ve Zlíně Krajské shromáždění starostů, které pořádalo Sdružení místních samospráv ČR (SMS ČR). Kromě zlínských starostů se shromáždění zúčastnili také poslanci a senátoři Zlínského kraje, např. Alena Gajdůšková (senátorka ČSSD, místopředsedkyně Senátu), Petr Gazdík (místopředseda Poslanecké sněmovny, poslanec TOP 09 a STAN), Jiří Čunek (senátor KDU-ČSL) a další, a nechyběl také primátor statutárního města Zlína Miroslav Adámek.

20.3.
2014

SMO ČR se chystá zrealizovat projekt, který má pomoci spolupráci místních samospráv se zahraničím

Svaz měst a obcí ČR podával u České rozvojové agentury (ČRA) žádost o realizaci projektu souvisejícího se zapojením českých měst a obcí do zahraniční rozvojové spolupráce (ZRS), a uspěl. Projekt s názvem „Podpora zapojení měst a obcí ČR do zahraniční rozvojové spolupráce“ má přispět k lepší informovanosti místních samospráv o možnostech ZRS, dále o dotačních možnostech jak na národní, tak i nadnárodní úrovni.

18.3.
2014

Zvýšení spotřební daně na tabákové výrobky

Kvůli slabšímu kurzu koruny Česká republika neplní sazby stanovené Evropskou unií. Dle směrnic Rady Evropské unie musí daň na tabákové výrobky vycházet na minimální sazbu 90 eur na 1 000 kusů cigaret. Pokud by Česká republika svůj závazek nedodržela, hrozila by jí sankce. Ministerstvo financí bylo tedy nuceno předložit novelu zákona o spotřebních daních, kdy cena krabičky cigaret by se měla zvýšit o 5 až 7 procent (což představuje zdražení o 3 až 4 koruny). Novela by měla začít platit ještě letos. Přitom cigarety zdražily už v lednu o průměrně 2 koruny na krabičku.

  1 ... 74 75 76 77 78 ... 98