INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Aktuality a články

Aktuální informace o všem, co nás v poslední době zaujalo a o co se s Vámi chceme podělit. Věnujeme se převážně oblastem, ve kterých pořádáme školení a semináře.

13.10.
2014

Výhody a nevýhody podnikání jako OSVČ a společnosti s ručením omezeným

V případě, že člověk nechce být zaměstnancem, většinou se stane podnikatelem. Může si vybrat z mnoho forem podnikání a v tomto článku se zaměříme na situaci, kdy si zřídí živnostenský list a bude podnikat jako osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), nebo si zřídí společnost s ručením omezeným (s.r.o.). S.r.o. má oproti ostatním obchodním korporacím výhody například v tom, že ho může založit jen jedna jediná osoba a nemusí se upisovat akcie apod.

2.10.
2014

Paušální výdaj na dopravu

Sazba základní náhrady byla od roku 2014 zařazena mezi nedaňové náklady v případě, že je uplatňován paušální výdaj na dopravu. Paušál na dopravu můžeme uplatnit v případě, že nechceme uplatňovat výdaje na dopravu autem podle dokladů nebo najetých kilometrů. Základní výše paušálu na dopravu představuje částku 5 000 korun za každý kalendářní měsíc zdaňovacího období nebo období, za které se podává daňové přiznání, ve kterém poplatník využíval příslušné silniční motorové vozidlo.

  1 ... 72 73 74 75 76 ... 105