INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Aktuality a články

Aktuální informace o všem, co nás v poslední době zaujalo a o co se s Vámi chceme podělit. Věnujeme se převážně oblastem, ve kterých pořádáme školení a semináře.

16.4.
2015

Co dělat, když nejste schopni zaplatit daně řádně a včas?

V daňovém řádu umožňuje ustanovení § 156 tzv. posečkání úhrady daně nebo rozložení úhrady daně na splátky. V případě, že se dostanete do situace, kdy nejste schopni zaplatit daně řádně a včas, můžete požádat o posečkání úhrady daně nebo rozložení úhrady daně na splátky. V dnešním článku si můžete přečíst o tom, jaké podmínky je potřeba splnit, abyste si mohli rozložit daně do splátek.

7.4.
2015

V režimu reverse charge dochází od 1. dubna k změnám

Dle ministra financí Andreje Babiše je částka, kterou firmy v České republice neodvedou na DPH, až 108 miliard korun ročně. Obranou proti tomu je podle Babiše režim reverse charge, který přenáší povinnost plátce (poskytovatele plnění) přiznat a zaplatit daň na výstupu za uskutečnitelné zdanitelné plnění s místem plnění v tuzemsku na plátce, který toto plnění přijal. Povinnost přiznat daň má tedy příjemce (odběratel), nikoli plátce (dodavatel) plnění.

  1 ... 62 63 64 65 66 ... 101