V návaznosti na situaci aktuálně realizujeme pouze online vzdělávání, prezenční školení se nekonají. Účastníky přihlášené na prezenční akce postupně kontaktujeme.
INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Aktuality a články

Aktuální informace o všem, co nás v poslední době zaujalo a o co se s Vámi chceme podělit. Věnujeme se převážně oblastem, ve kterých pořádáme školení a semináře.

28.5.
2014

Daň z nemovitých věcí v roce 2014

Přiznání k dani z nemovitostí je třeba odevzdat do konce ledna 2014. Tato povinnost se týkala každého, kdo si v roce 2013 koupil nemovitost, případně ji dostal darem. Daňové přiznání jste ovšem museli podat i v případě, že jste si pořídili nemovitost již dříve, ale v letošním roce se změnily skutečnosti, které jsou pro vyměření daně rozhodující – například když se z dřívějšího pole stala stavební parcela nebo pokud jste přistavovali a změnila se tak výměra nemovitosti.

23.5.
2014

Pracující důchodci – slevy na dani a zálohy na pojistném

V současné době stále více důchodců pracuje.  Dříve si tito senioři mohli uplatnit slevu na dani. V rámci úsporných opatření byla ale sleva pro pracující důchodce zrušena.  Avšak Občanští demokraté předběhli vládu a navrhují znovu umožnit pracujícím důchodcům uplatnit roční slevu na dani ve výši 24 840 korun.  Přitom právě za vlády Petra Nečase spolu s dalšími koaličními partnery bylo před dvěma roky prosazeno, že se sleva pro důchodce zruší.

21.5.
2014

Technické zhodnocení v roce 2014

Vyhláška č. 500/2002 Sb. od roku 2014 nově definuje technické hodnocení dlouhodobého majetku. Novela účetní vyhlášky naznačuje, že pojetí technického zhodnocení majetku v účetnictví se může lišit od daňového přístupu. Tato definice se od formulace v zákoně o daních z příjmů neliší, rozdíl je jen v limitu, který určuje, kdy se jedná již o technické zhodnocení. Oproti minulému roku je hlavní změnou účetní sjednocení hodnotového kritéria pro stanovení dlouhodobého majetku.

  1 ... 62 63 64 65 66 ... 89