V návaznosti na situaci aktuálně realizujeme pouze online vzdělávání, prezenční školení se nekonají. Účastníky přihlášené na prezenční akce postupně kontaktujeme.
INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Aktuality a články

Aktuální informace o všem, co nás v poslední době zaujalo a o co se s Vámi chceme podělit. Věnujeme se převážně oblastem, ve kterých pořádáme školení a semináře.

28.5.
2014

Daň z nemovitých věcí v roce 2014

Přiznání k dani z nemovitostí je třeba odevzdat do konce ledna 2014. Tato povinnost se týkala každého, kdo si v roce 2013 koupil nemovitost, případně ji dostal darem. Daňové přiznání jste ovšem museli podat i v případě, že jste si pořídili nemovitost již dříve, ale v letošním roce se změnily skutečnosti, které jsou pro vyměření daně rozhodující – například když se z dřívějšího pole stala stavební parcela nebo pokud jste přistavovali a změnila se tak výměra nemovitosti.

23.5.
2014

Pracující důchodci – slevy na dani a zálohy na pojistném

V současné době stále více důchodců pracuje.  Dříve si tito senioři mohli uplatnit slevu na dani. V rámci úsporných opatření byla ale sleva pro pracující důchodce zrušena.  Avšak Občanští demokraté předběhli vládu a navrhují znovu umožnit pracujícím důchodcům uplatnit roční slevu na dani ve výši 24 840 korun.  Přitom právě za vlády Petra Nečase spolu s dalšími koaličními partnery bylo před dvěma roky prosazeno, že se sleva pro důchodce zruší.

21.5.
2014

Technické zhodnocení v roce 2014

Vyhláška č. 500/2002 Sb. od roku 2014 nově definuje technické hodnocení dlouhodobého majetku. Novela účetní vyhlášky naznačuje, že pojetí technického zhodnocení majetku v účetnictví se může lišit od daňového přístupu. Tato definice se od formulace v zákoně o daních z příjmů neliší, rozdíl je jen v limitu, který určuje, kdy se jedná již o technické zhodnocení. Oproti minulému roku je hlavní změnou účetní sjednocení hodnotového kritéria pro stanovení dlouhodobého majetku.

16.5.
2014

Třetí sazba DPH vzbuzuje rozporuplné pocity

Vládní koalice se ve středu 16. 4. dohodla na zavedení třetí sazby DPH ve výši deseti procent. Třetí sazba by měla platit pro léky, knihy, dětské pleny a nenahraditelnou dětskou výživu. Podnikatelé se však bojí zvýšení administrativní zátěže. Podle mluvčí Hospodářské Komory Lenky Vodné časté změny podmínek v České republice nepříznivě ovlivňují podnikatele a ztěžují jim plánování budoucích podnikatelských aktivit.

  1 ... 61 62 63 64 65 ... 88