INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Aktuality a články

Aktuální informace o všem, co nás v poslední době zaujalo a o co se s Vámi chceme podělit. Věnujeme se převážně oblastem, ve kterých pořádáme školení a semináře.

6.10.
2016

Rozšíření režimu reverse charge v roce 2016

Od října letošního roku dojde k rozšíření režimu přenesení daňové povinnosti (reverse charge) v oblasti daně z přidané hodnoty na poskytnutí vybraných služeb elektronických komunikací. Na trhu elektronických komunikací byly zjištěny daňové úniky v tuzemsku a rozšíření tohoto režimu tak na tuto situaci reaguje. Jedná se o preventivní opatření, jak předcházet možnému přesunu podvodů z jiných členských států na naše území.

27.9.
2016

Údaje posílané v rámci elektronické evidence tržeb

Jak již bylo několikrát napsáno, elektronická evidence tržeb (EET) se má dotknout všech podnikatelů, kteří přijímají platby v hotovosti, kartou nebo jiným obdobným způsobem. Od prvního prosince letošního roku platí povinnost evidovat tržby pro ubytovací a stravovací služby. Od března příštího roku se mají připojit poplatníci, kterým plynou tržby z velkoobchodu a maloobchodu. V roce 2018 se pak připojí zbytek podnikatelů. V dnešním článku si můžete přečíst o údajích, které se prostřednictvím EET budou posílat.

  1 ... 52 53 54 55 56 ... 106