INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Aktuality a články

Aktuální informace o všem, co nás v poslední době zaujalo a o co se s Vámi chceme podělit. Věnujeme se převážně oblastem, ve kterých pořádáme školení a semináře.

7.6.
2017

Rozšíření režimu reverse charge v roce 2017

Od července dojde k rozšíření režimu přenesené daňové povinnosti u daně z přidané hodnoty. Tímto nástrojem finanční správa eliminuje karuselové podvody. Novela zákona o DPH počítá s tím, že se tento režim rozšíří o poskytnutí pracovníků pro provedení stavebních nebo montážních prací, dodání zboží poskytovaného jako záruka a dodání nemovitosti prodávané dlužníkem z rozhodnutí soudu nebo o zprostředkování dodání investičního zlata.

25.5.
2017

Kmenové listy v s.r.o.

Společnost s ručením omezeným je společnost, za jejíž dluhy ručí společníci společně a nerozdílně do výše jejich nezaplaceného vkladu. Výše podílů jednotlivých společníků se může samozřejmě lišit. Ve společenské smlouvě se určí různé druhy podílů a jejich obsah. Podíl společníka může být představován kmenovým listem.  Kmenový list je cenný papír, který lze vydat pouze k podílům na společnosti s ručením omezeným.

23.5.
2017

Zvýšení hranice tržeb pro spolky

Ministerstvo financí zvýšilo hranici tržeb pro spolky a neziskové organizace na 300 000 korun ročně. Do této hranice nemusí evidovat tržby z drobné vedlejší podnikatelské činnosti, nebo do 5 % celkových příjmů. Za vedlejší činnost je například považován prodej stánkového občerstvení při venkovském fotbalovém zápase, či různé plesy nebo místní zábavy, které pořádají místní spolky. Původně byla hranice stanovena ve výši 175 000 korun.

2.5.
2017

Výplata od Úřadu práce při insolvenci zaměstnavatele

Zaměstnanci jsou chráněni při platební neschopnosti zaměstnavatele dle zákona č. 118/2000 Sb., o ochraně zaměstnanců při platební neschopnosti zaměstnavatele. Tato ochrana spočívá v přiznání mzdových nároků krajskou pobočkou Úřadu práce České republiky zaměstnanci, kterému nebyly vyplaceny zaměstnavatelem v platební neschopnosti. Maximální částka této pomoci byla od 1.května 2017 zvýšena.

  1 ... 46 47 48 49 50 ... 106