INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Aktuality a články

Aktuální informace o všem, co nás v poslední době zaujalo a o co se s Vámi chceme podělit. Věnujeme se převážně oblastem, ve kterých pořádáme školení a semináře.

25.4.
2018

Zavedení mýtného na německých dálnicích bude mít zpoždění

Německo plánovalo zavést mýtné i pro osobní automobily na dálnicích na svém území již od roku 2019. Původní avizovaný termín pro zavedení mýtného byl však z důvodu stále probíhajícího výběrového řízení odložen. Osobní automobily by tedy měly podléhat mýtnému až od poloviny roku 2020. Německo přitom patří k jedné z mála zemí EU, která doposud používaní dálnic osobními automobily neměla zpoplatněno.

18.4.
2018

Nová pravidla pro ubytování

Ministerstvo financí předložilo novelu zákona o místních poplatcích do vnějšího připomínkového řízení. Novela reaguje především na pronájem prostřednictvím platformy Airbnb, neboť právě příjmy, které plynou z této platformy nejsou ve většině případů daněny ani z nich nejsou odváděny poplatky. Ministerstvo financí, tak reaguje na tento rozmáhající se byznys. Díky novele by tak například hlavní město mohlo získat až 50 milionů korun ročně, které jí doposud unikaly z důvodu existující šedé zóny.

  1 ... 38 39 40 41 42 ... 106