V návaznosti na aktuální situaci realizujeme do konce roku pouze online vzdělávání, prezenční školení se nekonají. Již přihlášené účastníky postupně kontaktujeme.
INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Aktuálně pro mzdové účetní

Přednáší: PhDr. Dagmar Kučerová
Délka videa: 4 hodiny a 5 minut
Nahráno: 22.10.2020
Materiály: Písemný materiál v ceně
Osvědčení: Vystavíme na vyžádání
Cena: 1.400,- Kč (vč. DPH)

Cílem videokurzu je seznámit účastníky s aktuálními informacemi ze mzdové účtárny a v pracovněprávní oblasti.

Obsah videokurzu:

  • Změny zákoníku práce, zákona o inspekci práce a zákona o zaměstnanosti - připomenutí novinek z pohledu mzdových účetních - změny aktuální a ty, které teprve  účinnosti nabudou - např. změny v doručování zaměstnancem a zaměstnavatelem, v potvrzení o zaměstnání, vysílání zaměstnanců, připravované změny v řádné dovolené (podrobněji) , sdílená pracovní místa atd.
  • Srážky ze mzdy a odstupné - několik mezd, postup při změně zaměstnání, potvrzení o zaměstnání, vícenásobek odstupného a ukončení pracovního poměru dohodou s odstupným (doporučený postup dle EK ČR), příklad výpočtu atd.
  • Dohody konané mimo pracovní poměr a poskytnutí odměny (prémie) v souladu se zákoníkem práce - např. v souvislosti s mimořádnými odměnami (sociální služby a zdravotnictví).
  • Snížení mezd zaměstnancům a odměny vedení v právních souvislostech. 
  • Osvobození od daně z příjmů u nepeněžního příjmu při poskytnutí zájezdu - zájezd se kvůli koronaviru neuskutečnil. Doporučený postup pro rok 2020. 
  • Další aktuální výklady a připravované novinky, např. k ošetřovnému, kurarbeitu, stravenkovému paušálu, zrušení superhrubé mzdy atd.