V návaznosti na usnesení vlády rušíme všechna prezenční školení, která se měla konat v době nouzového stavu. Již přihlášené účastníky postupně kontaktujeme.
INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Aktuálně pro mzdové účetní

Přednáší: PhDr. Dagmar Kučerová
Délka videa: 4 hodiny a 5 minut
Nahráno: 22.10.2020
Materiály: Písemný materiál v ceně
Osvědčení: Vystavíme na vyžádání
Cena: 1.200,- Kč (vč. DPH)

Cílem videokurzu je seznámit účastníky s aktuálními informacemi ze mzdové účtárny a v pracovněprávní oblasti.

Obsah videokurzu:

  • Změny zákoníku práce, zákona o inspekci práce a zákona o zaměstnanosti - připomenutí novinek z pohledu mzdových účetních - změny aktuální a ty, které teprve  účinnosti nabudou - např. změny v doručování zaměstnancem a zaměstnavatelem, v potvrzení o zaměstnání, vysílání zaměstnanců, připravované změny v řádné dovolené (podrobněji) , sdílená pracovní místa atd.
  • Srážky ze mzdy a odstupné - několik mezd, postup při změně zaměstnání, potvrzení o zaměstnání, vícenásobek odstupného a ukončení pracovního poměru dohodou s odstupným (doporučený postup dle EK ČR), příklad výpočtu atd.
  • Dohody konané mimo pracovní poměr a poskytnutí odměny (prémie) v souladu se zákoníkem práce - např. v souvislosti s mimořádnými odměnami (sociální služby a zdravotnictví).
  • Snížení mezd zaměstnancům a odměny vedení v právních souvislostech. 
  • Osvobození od daně z příjmů u nepeněžního příjmu při poskytnutí zájezdu - zájezd se kvůli koronaviru neuskutečnil. Doporučený postup pro rok 2020. 
  • Další aktuální výklady a připravované novinky, např. k ošetřovnému, kurarbeitu, stravenkovému paušálu, zrušení superhrubé mzdy atd.