INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Aktuality a články

Aktuální informace o všem, co nás v poslední době zaujalo a o co se s Vámi chceme podělit. Věnujeme se převážně oblastem, ve kterých pořádáme školení a semináře.

3.10.
2013

Energie z obnovitelných zdrojů už nebude podporována

S cílem minimalizovat dopady při získávání energie a dosáhnout trvale udržitelného rozvoje byla v minulých letech velmi podporována energie získaná z obnovitelných zdrojů. Česká republika svým „útěkem“ za zelenou energií zvýšila náklady v této oblasti na neúnosnou úroveň, která negativně ovlivňuje podniky a domácnosti. Právě ti musí v současné době přispívat na obnovitelné zdroje částkou 583 korun za megawatthodinu.

2.10.
2013

Změny ve společném jmění manželů (druhá část)

Nový občanský zákoník, který by měl začít platit od 1. 1. 2014, přináší několik významných změn ve společném jmění manželů. Ve článku „Jaké změny přinese Nový občanský zákoník pro společné jmění manželů?“ jsme se již některými těmito novinkami zabývali a zaměřili jsme se především na zákonný režim. V tomto článku se blíže podíváme na tzv. modifikované režimy, tedy režim smluvený a režim založený na rozhodnutí soudu.

27.9.
2013

Reálné mzdy dále klesají

Ačkoli Česká republika vystoupila z recese a ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla mezičtvrtletně o 0,6 % HDP, průměrná mzda opět klesla. Podle informací Českého statistického úřadu průměrná mzda v České republice stoupla o 297 korun na 24 953 Kč. Nominálně tedy vzrostla o 1,2 %, avšak po odečtení inflace mzda reálně poklesla o 0,3 %. Česká statistický úřad informoval o tom, že zhruba dvě třetiny zaměstnanců mají mzdu nižší, než je celostátní průměr.

  1 ... 93 94 95 96 97 ... 105