V návaznosti na situaci aktuálně realizujeme pouze online vzdělávání, prezenční školení se nekonají. Účastníky přihlášené na prezenční akce postupně kontaktujeme.
INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Daň z příjmů fyzických osob za rok 2020 - změny plynoucí ze znění zákona

Termín Místo Lektor Cena Přihláška
3.2.2021
9:00 - 13:30
Webinář
Co je webinář?
Ing. Jindřich Klaška 1.900,- Kč
(vč. DPH)
Objednat se

Cílem webináře je seznámit účastníky se změnami souvisejícími s procesem odevzdání daňového přiznání fyzických osob k dani z příjmů. Součástí webináře budou praktické příklady a přípradné novinky od roku 2021.

Program webináře:

  • Změny ve vyplňování formuláře přiznání DPFO pro rok 2020, upozornění na případné problémy, rozbor nejdůležitějších změn.
  • Věcné změny v zákoně č. 586/1992 Sb., (informace o osvobozených příjmech, změny v posouzení stavby a pozemku, výhry v loteriích, fakturace jednatele, příjmy spolupracující osoby, zrušení daně z nabytí nemovitých věcí, informace o uplatnění slev na dani a daňovém zvýhodnění, příjmy vyživované manželky aj.).
  • Další věcné změny v daních z příjmů (správné uplatnění nároku na kompenzační bonus-OSVČ - spol. s.r.o. – DPP a DPČ, příjmy ze zdrojů v zahraničí - různé zdaňovací období, esenciální výdaje, prekluze v případě aplikace § 38r ZDP - rozsudek 9 Afs 81/2020, výklad pojmu živnost u výdajů %, aj.) 
  • Zajímavosti z judikatury a praxe (prokazování výdajů výslechem svědků, podnikání - Rozsudek 3 AS 360/2017, uplatnění úroků z úvěru, příjem z nájmu, aj.)
  • Novinky pro rok 2021 (nové podmínky pro uplatnění úroků z úvěru, zrušení superhrubé mzdy, aj.)
  • Dotazy a diskuse