INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Účetní software cloud

22.11.2014

Účetní software cloud zažívá v posledních měsících velký rozmach především kvůli sníženým nákladům. Tento systém může být výhodný i pro malé a střední firmy. Od moderní výpočetní a komunikační techniky se v současné době očekává více a více. Podniky zpracovávají obrovské množství dat a firmy musí čelit stále větší závislosti na výpočetní technice.

Cloud je online ekonomický systém, který je levnější než klasická účetní aplikace na vašem počítači nebo serveru a přitom toho umí více.  Cloud zahrnuje aplikace a služby, k nimž má člověk přístup prostřednictvím internetu buď zdarma, nebo za nízký měsíční poplatek. Bez cloudu by většina aplikací v chytrých telefonech nefungovala. 

Cloud má nespornou výhodu v tom, že uživatel má možnost přistupovat k uloženému obsahu v podstatě odkudkoliv a většinou z jakéhokoliv zařízení (počítač, notebook, mobilní telefon nebo tablet), což ocení zejména zaměstnanci firem. Udává se, že zhruba dvě třetiny zaměstnanců by uvítali možnost pracovat někdy mimo kancelář.

Online účetní program cloud vám umožní, že si nemusíte kupovat a udržovat počítač či notebook vyhrazený pro účetnictví a pamatovat na každoroční obnovení licence účetního programu.  Odpadnou vám problémy v podobě instalací a nastavení takového počítače nebo serveru, instalací účetní či ekonomické aplikace ani její aktualizace. Nemusíte ani pamatovat na zálohování, neboť zálohy zajistí společnost, která online účetní program poskytuje.

Díky online účetnímu programu se ke svému účetnictví můžete dostat kdykoliv a odkudkoliv, stačí pouze mobilní internetové připojení. Výhodou programu je i multiuživatelské prostředí – s účetnictvím může pracovat najednou více osob. V případě, že přijdete o svůj počítač, vaše data zůstanou v bezpečí. Samozřejmostí je možnost kdykoliv stáhnout svá data a zazálohovat si je na svůj pevný disk či úložiště.

Cloudové účetnictví si můžete vyzkoušet zcela zdarma. Tuto možnost poskytuje společnost ABRA, která vyvíjí účetní a ekonomické systémy již od roku 1991 a patří mezi přední dodavatele na našem trhu.