INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Kdo je Nejlepší starosta / primátor 2010-2014, bude jasné 16. září

5.9.2014, tisková zpráva Svazu měst a obcí ČR

Už za necelé dva týdny se veřejnost dozví, kdo vyhrál soutěž „Nejlepší starosta / primátor 2010-2014“. Výsledky na Pražském hradě odtajní organizátor akce Svaz měst a obcí České republiky. Na slavnostním vyhlášení nebude chybět prezident republiky Miloš Zeman, který soutěži poskytl záštitu.

„Na tři stovky přihlášených a nominovaných čelních představitelů samosprávy hodnotila ve dvou kolech odborná porota", říká předseda Svazu měst a obcí ČR Dan Jiránek a dodává: „Posuzovala jejich osobní přínos pro město či obec, přístup k funkci starosty či primátora a rovněž výsledky jeho činnosti. Debatovala také o tom, čím je soutěžící zaujal a proč. U vítězů, což nás velmi mile překvapilo, zpravidla panovala jednoznačná shoda."

Tým hodnotících expertů tvořili zástupci státní správy, akademické obce i soukromého sektoru. Nakonec rozhodli, že ocení celkem osmnáct lidí, žen i mužů s tím, že mužů je více - zejména proto, že i mezi představiteli samosprávy České republiky podle dostupných informací muži v současné době převažují.

„Jsme velmi rádi, že se historicky prvního ročníku soutěže „Nejlepší starosta / primátor“ zúčastnilo tolik lidí a porota tedy měla z čeho vybírat", říká výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR Jana Vildumetzová a dodává: „Vítězové, kteří budou slavnostně vyhlášeni v úterý 16. září ve Španělském sále Pražského hradu, dostanou křišťálovou cenu, květinu a diplom. Výsledky by měli odtajnit a ocenění předat vrcholní představitelé státní a veřejné správy České republiky a Svazu měst a obcí."

Skleněné ocenění stejně jako logo soutěže vzniklo speciálně pro účely akce „Nejlepší starosta / primátor 2010 - 2014". Originální cenu z čirého křišťálu a akvamarínu navrhla společnost Moser. Více na: http://www.smocr.cz/cz/nase-akce/neilepsi-starosta-2010-2014/default.aspx.