INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Zapojte se do konzultace na téma – s.r.o. a a.s. s jediným společníkem

26.7.2013

Na stránkách komise EU se nyní rozvíjí konzultace, která si klade za cíl získat hlubší představu a znalost o možnostech harmonizace národního práva u společností s ručením omezeným a akciových společností s jedním společníkem a následně redukovat administrativní zátěž a náklady, které dnes tyto společnosti každý den obtěžují.

Konzultace je vedena formou dotazníku týkajícího se potřebnosti legislativní akce na úrovni EU. Komise by ráda získala pohled zainteresovaných aktérů na rozsah takové iniciativy a její možný obsah. Další cíl dotazníku je získat informace o bariérách, před kterými dnes společnosti stojí a musí se s nimi potýkat.

Do konzultace evropská komise vítá všechny zainteresované osoby, společnosti a instituce – velice důležité jsou příspěvky od národních úřadů, společností, notářů, právníků a podnikatelských organizací.

Pokud máte k tomuto tématu co říct a rádi byste se podíleli na legislativní iniciativě evropské komise, do veřejné konzultace se můžete zapojit na adrese http://ec.europa.eu/internal_market/consultations/2013/single-member-private-companies/index_en.htm