INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Podzim ve mzdové účtárně

Termín Místo Lektor Cena Přihláška
17.10.2023
9:00 - 14:00
Zlín
Hotel Moskva
PhDr. Dagmar Kučerová 2.400,- Kč
(vč. DPH, kávy a oběda)
Objednat se
27.10.2023
9:00 - 14:00
Ostrava
Harmony Club Hotel
PhDr. Dagmar Kučerová 2.400,- Kč
(vč. DPH, kávy a oběda)
Objednat se

Cílem semináře je seznámit účastníky s aktuálními informacemi ze mzdové účtárny a v pracovněprávní oblasti.

Program semináře:

  • Konečná podoba novely zákoníku práce – podrobný výklad k jednotlivým změnám zákoníku práce se zaměřením do praxe, vysvětlení k účinnosti (od 1. dne měsíce následujícího po vyhlášení, část od roku 2024 a část od roku 2029. Například nové povinnosti při uzavírání pracovněprávních vztahů, práce z domova, změny v doručování (doplněno o počítání lhůt atd.), změny u dohod konaných mimo pracovní poměr včetně výpočtu řádné dovolené a další. Upozornění na související změny zákona o inspekci práce a občanského soudního řádu.
  • Novela exekučního řádu a občanského soudního řádu – změny s odloženou účinností od 1. ledna 2024 – povinnost poskytovat součinnost elektronicky prostřednictvím speciálního formuláře  - kvalifikovaný plátce mzdy.
  • Novela zákona o důchodovém pojištění (září 2023) – změny u předčasných důchodů a valorizací atd.
  • Změny zaměstnávání cizinců od poloviny roku 2023 – zaměstnanecké a modré karty (nové náležitosti, povolení k zaměstnání).
  • Produkt spoření na stáří (novela zákona o daních z příjmů) od roku 2024.
  • Vybrané informace k připravovanému daňovému balíčku od roku 2024 – nemocenské pojištění zaměstnanců, změny v dohodách konaných mimo pracovní poměr (nová povinnost hlášení dohod o provedení práce a limity pro odvody pojistného u jednoho či více zaměstnavatelů, nové povinnosti zaměstnavatelů vůči zaměstnancům a naopak) a další.
  • Další mzdové aktuality k datu konání semináře.