INTEGRA CENTRUM s.r.o.
vzdělávací kurzy, školení, semináře

Sněm Svazu měst a obcí České republiky 2013

31.5.2013

Již XIII. Sněm, nejvýznamnější akce Svazu měst a obcí ČR proběhne ve dnech 6. a 7. června 2013 v Českých Budějovicích na Výstavišti v pavilonu T1.

První den sněmu je na programu projednávání aktuálních problémů samosprávy s čelnými představiteli naší vlády i Parlamentu. K hlavním tématům setkání bude patřit zejména dokončení reformy veřejné správy, reforma financování regionálního školství, odpadové hospodářství a problematika veřejných zakázek a veřejné podpory, ale také se bude řešit již vrcholící příprava na budoucí programové období čerpání fondů EU v letech 2014 – 2020. Jedním z dalších důležitých bodů Sněmu bude také diskuse o nastavení podmínek pro intenzivnější meziobecní spolupráci, která může pomoci samosprávám s řešením vybraných témat. První den bude již tradičně zakončen společenským večerem doplněným rautem.

Program druhého dne se bude týkat společného rozhodnutí o prioritách činnosti Svazu na období let 2013 – 2015 a případné změně Stanov Svazu.

Svou účast na Sněmu potvrdil i prezident ČR Miloš Zeman a několik ministrů:

  • Ludmila Müllerová, ministryně práce a sociálních věcí
  • Vlastimil Picek, ministr obrany
  • Kamil Jankovský, ministr pro místní rozvoj
  • Pavel Blažek, ministr spravedlnosti
  • Leoš Heger, ministr zdravotnictví
  • Tomáš Chalupa, ministr životního prostředí
  • Zbyněk Stanjura, ministr dopravy

Další informace o konání Sněmu je možné prostudovat přímo na webových stránkách Svazu měst a obcí v sekci „Naše akce“. Je nutné zde vyplnit přihlášku. Je zde také k dispozici nabídka ubytování pro účastníky a také přesnější program jednání.

Jelikož jsou mezi účastníky významné osobnosti české vlády v čele s prezidentem ČR a budou se zde probírat „horká“ témata týkající se nejen veřejné správy, může být účast na tomto Sněmu určitě přínosná a zajímavá. Nezapomeňte tedy přihlášku a rezervaci ubytování podat včas. Svaz měst a obcí se těší na Vaši účast.